Відмінність Дифавтомату від ПЗВ (дифреле)

Для початку слід розібратися в різниці між пристроєм захисного відключення (УЗО, його ще називають ВД: вимикач диференційний, і диференціальне реле) і диференціальним автоматом (АВДТ – автоматичний вимикач диференціального струму). Зовні і по виконуваних функцій ці два пристрої дуже схожі, однак є відмінності.

  • ПЗВ встановлюється для того, щоб захистити людину від ударів електричним струмом, що виникли внаслідок витоку, а також щоб захистити приміщення від ризику виникнення пожежі.
  • Диференціальний_автомат поєднує в собі функції ПЗВ і автоматичного вимикача. Це означає, що АВДС одночасно захищає електричний ланцюг і від струму витоку, і від перевантажень і коротких замикань.

Простіше кажучи, диференційний автомат – це ПЗВ і автоматичний вимикач в одному пристрої. Основний плюс ПЗВ – при поломці можна визначити, що саме вийшло з ладу – автомат чи ПЗВ і замінити З дифавтоматом, так зробити не вийде. Істотним мінусом може стати те, що ПЗВ і вимикач – це два різних пристрої, а, відповідно вони займають три модуля на вашій DIN-рейці, коли дифавтомат всього два. Мінус в тому, що ремонт або заміна диференційного автомата обійдеться дорожче, ніж у випадку з автоматичним вимикачем або ПЗВ. Установка автоматичного вимикача послідовно з ПЗВ дозволить вам точно визначити причину відключення мережі. Якщо спрацьовує ПЗВ – значить, стався витік струму в ланцюзі, а якщо автомат – справа в короткому замиканні або перевантаженні мережі. У випадку з дифавтомати можливості однозначно встановити причину спрацювання немає. Крім того, покупка автоматичного вимикача і ПЗВ обійдеться дешевше, ніж покупка дифавтомату. Та й заміна в разі поломки УЗО або автомата теж буде коштувати дешевше, ніж заміна дифавтомата. Як ви розумієте, немає однозначної відповіді на питання про те, що вибрати – УЗО або діфавтомат, адже у будь-якого пристрою є свої переваги і недоліки. Ми надіємось щодопомогли вам зрозуміти різницю між ПЗВ і АВДС

28.08.2018